Allround Medewerker Burgerzaken (4x)

Locatie

Zaandam

Vakgebied

Burger-/publiekszaken

Opleidingniveau

MBO

Soort

Vaste aanstelling

Aantal uren

36 uur

Direct solliciteren
Houd mij op de hoogte

De functie

Als Allround Medewerker van de afdeling Burgerzaken ben je hét visitekaartje van onze gemeente. Je verzorgt voor burgers een groot aantal diensten op het gebied van de burgerlijke stand (BS): IPR, Nederlanderschap en de Basisregistratie Personen. Naar verwachting is Zaanstad over twintig jaar uitgegroeid tot een stad met meer dan 200.000 inwoners. Die groei biedt allerlei kansen voor de stad om te moderniseren en de leefbaarheid te verbeteren. Wij besteden als gemeente steeds meer aandacht aan identiteitsvaststelling, adreskwaliteit en de kwaliteit van de Basisregistratie Personen. En daar kunnen wij jouw expertise erg goed bij gebruiken!
 
Wat ga je precies doen?

 • Je legt persoonslijsten aan in de Basisregistratie Personen (BRP) en houdt ook de relatielegging met gerelateerde personen, die al op het adres wonen, bij.
 • Je muteert verzoeken tot verbetering van de BRP op de persoonslijst.
 • Je maakt akten op voor de burgerlijke stand (BS).
 • Je neemt aan het loket o.a. naturalisatieverzoeken in behandeling, plaatst mensen in de BRP en handelt geboorteaangifte/erkenningen af.
 • Je neemt voorgenomen huwelijken in behandeling en treedt op als trouwambtenaar bij kosteloze huwelijken.

Jouw profiel

Voor deze functie is klantvriendelijkheid uiteraard een absolute must. De klant staat bij jou dus altijd centraal en je herkent behoeften en vragen van inwoners. Je bent dienstverlenend, goed in staat om helder en duidelijk te kunnen communiceren en vindt het prettig om gastvrij en behulpzaam te zijn. Je vindt het prettig om actief mee te denken en naar oplossingen te zoeken. Als geen ander ben jij stressbestendig en motiveert werkdruk jou juist om samen met je collega’s de schouders er telkens onder te zetten.
 
Daarnaast beschik jij over:

 • Een minimaal afgeronde MBO niveau 4/ HBO opleiding aangevuld met diploma’s Burgerzaken. Bij voorkeur een Basisopleiding Burgerzaken (BOBZ) en opleiding Burgerlijke Stand.
 • Een aantal jaren ervaring als Allround Medewerker Burgerzaken bij een gemeente.
 • Kennis van en ervaring met informatiebeveiliging en Key2 Burgerzaken.
 • Uitstekende communicatieve- en sociale vaardigheden.
 • Een flexibele instelling: je bent beschikbaar om te werken tijdens de dinsdag- of donderdagavondopenstelling.
Iedereen krijgt bij ons een kans!
Wij vinden persoonlijke ontwikkeling belangrijk en geven iedereen graag een kans. Ook investeren wij in alle medewerkers. Beschik je daarom nog niet over alle benodigde diploma’s, die wij vragen voor deze vacature? Reageer dan zeker en beschrijf in jouw motivatiebrief hoe jij deze diploma’s op korte termijn wil gaan behalen. Wij kijken uit naar jouw ontwikkelplan!

Het aanbod

Gemeente Zaanstad is een fijne werkgever. Je gaat werken met gedreven, enthousiaste collega’s, je hebt inhoudelijk zeer uitdagende en verantwoordelijke werkzaamheden én een geweldige werkplek.
Verder bieden wij:

 • Een baan voor 24-36 uur per week
 • Een salaris tussen €2459 en €3556 bruto per maand (schaal 8 o.b.v. 36 uur per week). Inschaling is afhankelijk van kennis en ervaring. Inschaling in een aanloopschaal behoort tot de mogelijkheden.
 • Individueel Keuzebudget van 17,05% van je bruto jaarsalaris (opgebouwd uit o.a. vakantiegeld en eindejaarsuitkering)
 • Op basis van fiscale uitruil komen wij je tegemoet in de reiskosten
Meer weten over onze arbeidsvoorwaarden? Bekijk het overzicht op: www.werkenbij.zaanstad.nl/vacatures/arbeidsvoorwaarden 

De organisatie

Als je werkt bij Zaanstad draag je bij aan het maatschappelijk belang. Jouw werk doet er dus toe. Zaanstad ligt niet alleen centraal (Op maar 12 treinminuten van Amsterdam CS), maar Zaanstad staat ook centraal. Bij alles wat we doen. Wij zetten ons optimaal in voor onze stad, de inwoners, ondernemingen, instanties en bezoekers. De Zaanse opgaven staan daarbij altijd centraal. Je doet zinvol werk en levert daarmee een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit van het woon- leef of werkklimaat van onze gemeente.
 
De afdeling en het team
Het Klantcontactcentrum is binnen Zaanstad dé ingang voor alle burgers en bedrijven en instellingen, die contact zoeken met de gemeente. Of het nu om een paspoort of een vergunning gaat, of om een telefonische vraag of een e-mail. Je werkt in de levendige ontvangsthal van ons mooie, moderne stadhuis in een leuk team, waar onderling prettig wordt samengewerkt. Het doel van de afdeling is om de dienstverlening zo goed mogelijk af te stemmen op de vraag. Daaronder verstaan we onder andere:
- Kwaliteit: Vragen deskundig afhandelen, dienstverlening van goede kwaliteit;
- Service: Een hoog serviceniveau, een toegankelijke gemeente zijn;
- Snelheid: Vragen worden zo spoedig mogelijk afgehandeld en de klant heeft goed inzicht in de behandeltermijn.
 

De procedure

Ben jij een enthousiaste Allround Medewerker Burgerzaken en denk jij een mooie bijdrage te kunnen leveren aan onze dienstverlening? Dan zijn wij heel nieuwsgierig naar jou! Als je wilt solliciteren, dan kun je je sollicitatiebrief en CV uploaden via de sollicitatiebutton. Wij lezen graag in jouw motivatiebrief waarom jij voor ons de geschikte kandidaat bent. Wil je eerst meer weten over deze uitdagende functie? Dan kun je voor inhoudelijke vragen bellen met Cees de Vries (Teamleider GBS/Kwaliteit Burgerzaken) via 075- 6816668. Bel of app met vragen over de procedure met Róbin Kramer (Corporate Recruiter) via 06-46275924.

De uiterste reactiedatum voor deze vacature is maandag 26 oktober 2020
De planning voor de procedure is als volgt:
Eerste gespreksronde: 2, 4 en 9 november 2020
Tweede gespreksronde: 16, 17 en 19 november 2020
Arbeidsvoorwaardengesprek: 23 en 25 november 2020

Fijn als je daar alvast rekening mee kunt houden in je agenda

Voor deze vacature wordt gelijktijdig intern en extern geworven. Bij gelijke geschiktheid genieten interne kandidaten de voorkeur

* Het zijn bijzondere tijden. Wij vinden goede gezondheid belangrijk, daarom hebben we besloten om de sollicitatiegesprekken voorlopig niet meer op kantoor te voeren. We bekijken per procedure of de gesprekken per telefoon of video kunnen worden gevoerd en/of worden uitgesteld. Je wordt hierover verder geïnformeerd als je door ons wordt uitgenodigd.
 

Hoog contrastToegankelijkheidsverklaringGa naar Zaanstad.nl