Senior Business Controller Jeugd

Locatie

Zaandam

Vakgebied

Financieel/economisch

Opleidingniveau

WO

Soort

Vaste aanstelling

Aantal uren

36 - 36 uur

Direct solliciteren
Houd mij op de hoogte

"Business Control zoals het vak bedoeld is"

De functie

Bij Zaanstad houd je je bezig met business control, zoals het vak bedoeld is. In deze verantwoordelijke rol adviseer je in samenwerking over complexe juridische, financiële en bestuurlijke vraagstukken voor met name de sector Maatschappelijke Ontwikkeling. Jouw focust ligt op het complexe dossier Jeugdzorg. Je wordt in een vroegtijdig stadium betrokken om mee te denken op deze vraagstukken. Een businesscontrollers bij Zaanstad is altijd oplossingsgericht. En streng als het moet.

Houd je van uitdagingen en breinbrekers dan is dit echt een mooie functie voor jou. De volgende vraagstukken liggen te wachten op jouw deskundige advies:

 • Passende ondersteuning voor jeugd en ouders binnen Zaanstad waar nodig, met oog voor kosten
 • Het versterken van eigen kracht van de inwoners  en buurtkracht van Zaanstad
 • Hoe kan de organisatie beter worden door slim gebruik te maken van stuurinformatie en data binnen het maatschappelijk domein
   
  Verder:
 • Ben je nauw betrokken bij de verbinding van alle onderwerpen die spelen bij het maatschappelijke domein in relatie met de bedrijfsvoering. 
 • Je hebt te maken met collega’s van diverse domeinen, afdelingen en functies die allemaal eigen manieren van werken hebben.
  Naast een inhoudelijke advies rol draag je ook bij aan de verdere ontwikkeling en professionalisering van de afdeling en de samenwerking met andere bedrijfsvoerings-afdelingen. Je houdt je op strategisch, tactisch en operationeel niveau bezig met de stuurbaarheid van maatschappelijke vraagstukken in een organisatie te zich sterk ontwikkelt en vernieuwt en adequaat wil omgaan met een dynamisch buitenwereld. Je vervult een dominante strategische meedenk- en tegenwicht functie naar het hogere management.

Jouw profiel

Jij bent een deskundige binnen jouw vakgebied en je hebt al wat kilometers gemaakt. Je hebt ervaring binnen complexe (gemeentelijke) organisaties en je neemt kennis en ervaring mee over de Jeugdzorg. Collega’s omschrijven jou als een verbindende, ondernemende Controller met visie. Jij denkt graag in mogelijkheden. Natuurlijk ben je een zelfstandige professional, maar jouw voorkeur gaat uit naar samenwerking om vraagstukken op te lossen.


Verder:

 • een afgeronde relevante WO opleiding met daarnaast een specifieke aanvullende academische opleiding op het vakgebied van Control (bv CPC) of de bereidheid zo’n opleiding te volgen.
 • specifieke opleiding, kennis en ervaring met gemeentelijke financiën, jeugdzorg en informatievoorziening is een aanbeveling.
 • je hebt lef, je bent proactief en communicatief zeer sterk.
 • je bent een goede businesspartner met innovatieve, overtuigende adviesvaardigheden. 
 • Je kijkt en werkt van groot naar klein.

Het aanbod

Wat krijg je?
Prachtig werk bij een goed aangeschreven, ambitieuze werkgever. Een professioneel, leuk team met een grote diversiteit aan onderwerpen en thema’s.

Zaanstad zorgt goed voor haar medewerkers. Hoe? Lees alles over onze arbeidsvoorwaarden op: https://werkenbij.zaanstad.nl/vacatures/arbeidsvoorwaarden
Verder:
- Een salaris van  maximaal € 5.872,- (schaal 12 op basis van 36 uur per week);
- Een individueel keuzebudget (IKB) van maar liefst 17,05%, dat je kunt besteden aan extra vakantiedagen, opleidingen, een fiets of extra salaris;
- Flexibele werktijden, goede werk- privébalans, de mogelijkheid om thuis te werken (ook na corona), doorgroeimogelijkheden en een unieke, goed bereikbare werkplek vlak naast het station.

De organisatie

De gemeente Zaanstad is er voor de Zaankanters. Voor de inwoners, de ondernemers en de bezoekers van onze stad. Ons doel is om de kwaliteit van leven in Zaanstad optimaal te maken. Daar hebben we jouw expertise en denkkracht bij nodig! Bij de gemeente Zaanstad werk je in een dynamische, professionele organisatie met een grote maatschappelijke betrokkenheid. Zaanstad staat bekend als innovatieve koploper. Wij stellen strenge eisen aan financiële verantwoording, rechtmatigheid, privacy en security. Jij levert hier met jouw werk een belangrijke bijdrage aan.


Over de afdeling
Onze afdeling Business Control staat hoog aangeschreven en ondersteunt bij het oplossen van diverse complexe, strategische vraagstukken. Zo is onze organisatie, het college en de gemeenteraad goed in staat om weloverwogen keuzes te maken, die bijdragen aan de ambities van de stad. Wij ondersteunen op het snijvlak van maatschappelijk vraagstukken en de bedrijfsvoering. We geven op een nieuwe manier invulling aan het vak met daarbij de centrale vraag: Hoe kunnen we het maatschappelijke vraagstuk op een doelmatige, doeltreffende en rechtmatige wijze oplossen?

Wij helpen bij een zorgvuldige afweging van alle belangen, het structureren van vraagstukken en het stuurbaar maken van processen. Dit doen wij door tijdig relevante en kritische vragen te stellen als: Wat willen we precies? Waarom willen we dat en mag het ook in de praktijk? Met wie en hoe gaan we het organiseren? Ook door (integrale) advisering over de context, kaders, dillema’s, belangen en risico’s.

We werken o.a. met scrum, lean en agile. Er heerst een collegiale sfeer. We vinden jouw ontwikkeling belangrijk. We bieden je daarvoor veel kansen en mogelijkheden

De procedure

Krijg jij energie van deze uitdagende functie? Dan maken we heel graag kennis met jou! Je brief en CV kun je hieronder uploaden t/m 28 februari 2021. Wij lezen graag in jouw brief welke bijdrage jij kunt leveren aan de onze gemeente. Heb je nog vragen over de functie? Bel dan met Dennis Wering (Afdelingshoofd Business Control) op 06 39718986. Bel of app met Jeroen de Vreede (Senior Corporate Recruiter) op 06-58002293 voor vragen over de procedure.

Alvast voor in je agenda:
1e gesprekken: 8 maart tussen 15.00 en 17.00 uur of 10 maart tussen 10.00 en 12.00 uur
2e gesprekken: 15 maart tussen 14.00 en 16.00 uur
Arbeidsvoorwaardengesprek: 22 maart om 10.30 uur

Fijn als je hier alvast rekening mee kunt houden in je agenda.
 
*Acquisitie n.a.v. deze vacature wordt niet door ons op prijs gesteld.

De sollicitatiegesprekken vinden voorlopig online plaats
Het zijn bijzondere tijden door het coronavirus. Wij vinden goede gezondheid belangrijk voor iedereen. Daarom hebben we besloten om de sollicitatiegesprekken voorlopig niet meer op kantoor te voeren. We bekijken per vacature of de gesprekken online gevoerd kunnen worden en/of worden uitgesteld. Je wordt hierover verder geïnformeerd, dit zodra je door ons wordt uitgenodigd.

Hoog contrastToegankelijkheidsverklaringGa naar Zaanstad.nl