Juridisch Beleidsmedewerker Handhaving Horeca & Ondermijning

Locatie

Zaandam

Vakgebied

Openbare orde & veiligheid

Opleidingniveau

HBO

Soort

Vaste aanstelling

Aantal uren

36 uur

Direct solliciteren
Houd mij op de hoogte

De functie

Als Juridisch Beleidsmedewerker Handhaving Horeca en Ondermijning ben je verantwoordelijk voor de juridische kwaliteit van handhavingsprocedures en voor het handhavingsbeleid. De nadruk in deze functie ligt op horeca en ondermijning, maar ook Bouw/RO en Kinderopvang kunnen aan de orde komen. Je adviseert je directe collega’s, collega afdelingen, het management en het college van B&W op het gebied van handhaving en algemene (beleids)ontwikkelingen.

Je hebt in deze veelzijdige functie veel contact met in- en externe partijen. Iedere casus is weer anders, je moet soms puzzelen en zaken uitpluizen. Dat maakt deze functie zo verantwoordelijk en veelzijdig.
 
Daarnaast:
 • Draai je mee in het juristenpiket;
 • Ondersteun je de toezichthouders en stel je handhavingsbeschikkingen op;
 • Begeleid en ondersteun je de behandeling van handhavingsbeschikkingen in bezwaar en (hoger) beroep;
 • Stel je beleid op en stem je zaken af in de keten van vergunningverlening, toezicht en handhaving;
 • Heb je een (ongevraagde) signaalfunctie als het gaat om de juridische gevolgen van beleid en besluiten en treft waarborgen voor de (juridische) kwaliteit van besluitvorming en communicatie.

Jouw profiel

Voor ons team zoeken we een eigenwijze persoonlijkheid met een duidelijke mening die daar stevig voor kan staan. Iemand die zin heeft in lastige dossiers, die goed kan analyseren en kan denken vanuit het perspectief  "wat kunnen we wél doen".

Daarnaast beschik jij over:
 • Minimaal een afgeronde HBO opleiding Rechten;
 • Relevante kennis en al enkele jaren ervaring op het gebied van handhavingspraktijk, met betrekking tot Horeca en Ondermijning en eventueel op andere gebieden zoals Bouw/RO en Kinderopvang;
 • Actuele kennis en ervaring met de Awb, de Wabo, het Bouwbesluit, de  Drank- en Horecawet en de APV;
 • Een goed gevoel voor bestuurlijke-, politieke- en maatschappelijke verhoudingen en belangen;
 • Uitstekende communicatieve vaardigheden (mondeling én schriftelijk).

Het aanbod

Gemeente Zaanstad is een fijne werkgever. Je gaat werken met gedreven, enthousiaste collega’s, je hebt inhoudelijk zeer uitdagende en verantwoordelijke werkzaamheden én een geweldige werkplek.

Wat kun je nog meer verwachten?
 • Een baan voor 32-36 uur per week;
 • Een salaris tussen de €3244 en €4783 bruto per maand (schaal 10A o.b.v. 36 uur per week). Inschaling is afhankelijk van kennis en ervaring. Inschaling in een aanloopschaal is gebruikelijk;
 • Individueel Keuzebudget van 17,05% van je bruto jaarsalaris (opgebouwd uit o.a. vakantiegeld en eindejaarsuitkering);
 • Op basis van fiscale uitruil komen wij je tegemoet in de reiskosten
Meer weten over onze arbeidsvoorwaarden? Bekijk het overzicht op: www.werkenbij.zaanstad.nl/vacatures/arbeidsvoorwaarden 

De organisatie

Als je werkt bij Zaanstad draag je bij aan het maatschappelijk belang. Jouw werk doet er dus toe. Zaanstad ligt niet alleen centraal (Op maar 12 treinminuten van Amsterdam CS), maar Zaanstad staat ook centraal. Bij alles wat we doen. Wij zetten ons optimaal in voor onze stad, de inwoners, ondernemingen, instanties en bezoekers. De Zaanse opgaven staan daarbij altijd centraal. Je doet zinvol werk en levert daarmee een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit van het woon- leef of werkklimaat van onze gemeente.

De afdeling en het team
In deze functie werk je binnen de sector Veiligheid, Vergunningverlening en Handhaving. De afdeling Gebruikstoezicht is onderdeel van deze sector en is verantwoordelijk voor toezicht en handhaving op het gebied van Bouw/RO, Horeca en Ondermijning, Brandveiligheid en Kinderopvang. De afdeling bestaat uit toezichthouders, juristen en administratief medewerkers die samen werken aan een schoon, heel en veilig Zaanstad
 
Het team kenmerkt zich door een grote mate van zelfstandigheid en collegialiteit. Er wordt intensief samengewerkt met collega toezichthouders, juristen en collega’s van andere afdelingen zoals afdeling Vergunningen. Samen met de andere collega’s  vorm je een team van zelfstandige professionals die voor elkaar klaar staan. Tevens is er naast de serieuze kant van het werk regelmatig ruimte voor een gezonde portie humor.

De procedure

Zie jij jezelf al werken in deze uitdagende functie bij Gemeente Zaanstad? Dan zien wij jouw sollicitatie voorzien van CV en motivatiebrief graag tegemoet. Wil je meer weten? Dat kan! Neem dan contact op met Fons van Dongen (Afdelingshoofd Gebruikstoezicht) via 075 6816229. Heb je vragen over de sollicitatieprocedure? Bel of app dan met Róbin Kramer (Corporate Recruiter) via 06 46275924.

De uiterste reactiedatum voor deze vacature is: 
Woensdag 16 juni 2021

De planning voor de procedure is als volgt:
Eerste gespreksronde: D
onderdag 24 juni 2021 (in de middag)
Tweede gespreksronde: Dinsdag 29 juni 2021 (in de middag)
Arbeidsvoorwaardengesprek: Donderdag 1 juli 2021 (in de middag)

Fijn als je daar alvast rekening mee kunt houden in je agenda
 
Voor deze vacature wordt gelijktijdig intern en extern geworven. Bij gelijke geschiktheid genieten interne kandidaten de voorkeur

Met deze vacature willen wij graag zelf onze nieuwe collega werven. Dit is dan ook géén oproep voor acquisitie.

 
De sollicitatiegesprekken vinden voorlopig online plaats
Het zijn bijzondere tijden door het coronavirus. Wij vinden goede gezondheid belangrijk voor iedereen. Sollicitatiegesprekken vinden voorlopig niet plaats op het stadhuis. Zodra je een uitnodiging ontvangt voor het sollicitatiegesprek word je verder geïnformeerd over de procedure.

Hoog contrastToegankelijkheidsverklaringGa naar Zaanstad.nl