Allroundmedewerker Burgerzaken

Locatie

Zaandam

Vakgebied

Burger-/publiekszaken

Opleidingniveau

MBO

Soort

Vaste aanstelling

Aantal uren

36 uur

Direct solliciteren
Houd mij op de hoogte

De functie

Zit dienstverlening in jouw aard en ben jij graag hét visitekaartje van onze gemeente? Als Allround Medewerker op de afdeling Burgerzaken verzorg je voor burgers een groot aantal diensten op het gebied van de burgerlijke stand (BS): IPR, Nederlanderschap en de Basisregistratie Personen. Jij en jouw collega’s schakelen tussen deze verschillende werkzaamheden en dat maakt iedere dag weer anders! Naar verwachting is Zaanstad over twintig jaar uitgegroeid tot een stad met meer dan 200.000 inwoners. Die groei biedt allerlei kansen voor de stad om te moderniseren en de leefbaarheid te verbeteren. Ook brengt deze groei uitdagingen met zich mee. Wij besteden als gemeente bijvoorbeeld steeds meer aandacht aan identiteitsvaststelling, adreskwaliteit en de kwaliteit van de Basisregistratie Personen. En daar kunnen wij jouw expertise op het gebied van Burgerzaken erg goed bij gebruiken!
 
Wat ga je precies doen?
 • Je legt persoonslijsten aan in de Basisregistratie Personen (BRP) en houdt ook de relatielegging met gerelateerde personen, die al op het adres wonen, bij
 • Je muteert verzoeken tot verbetering van de BRP op de persoonslijst
 • Je maakt akten op voor de burgerlijke stand (BS)
 • Je neemt aan het loket o.a. naturalisatieverzoeken in behandeling, plaatst mensen in de BRP en handelt geboorteaangifte/erkenningen af
 • Je neemt voorgenomen huwelijken in behandeling en treedt op als trouwambtenaar bij kosteloze huwelijken

Jouw profiel

Voor deze functie is klantvriendelijkheid uiteraard een absolute must. De klant staat bij jou altijd centraal en je herkent behoeften en vragen van inwoners. Je bent dienstverlenend, goed in staat om helder en duidelijk te kunnen communiceren en vindt het prettig om gastvrij en behulpzaam te zijn. Je neemt graag het initiatief, vindt het leuk om je vast te bijten in nieuwe dingen en je kunt goed schakelen tussen de verschillende onderdelen bij Burgerzaken. Je vindt het prettig om actief mee te denken en naar oplossingen te zoeken. Als geen ander ben jij stressbestendig en motiveert werkdruk jou juist om samen met je collega’s de schouders er telkens onder te zetten.
 
Daarnaast beschik jij over:
 • Een minimaal afgeronde MBO niveau 4/ HBO opleiding aangevuld met diploma’s Burgerzaken. Bij voorkeur een Basisopleiding Burgerzaken (BOBZ) en opleiding Burgerlijke Stand.
 • Een aantal jaren relevante werkervaring binnen een overheidsinstantie, ervaring op het gebied van Burgerzaken is een grote pré
 • Kennis van en ervaring met informatiebeveiliging en Key2 Burgerzaken
 • Een flexibele instelling: je bent beschikbaar om te werken tijdens de dinsdag- of donderdagavondopenstelling.

Het aanbod

Gemeente Zaanstad is een fijne werkgever. Je gaat werken met gedreven, enthousiaste collega’s, je hebt inhoudelijk zeer uitdagende en verantwoordelijke werkzaamheden én een geweldige werkplek. Ook fijn, wij vinden leren en ontwikkelen belangrijk! Jij krijgt bij ons de kans om via trainingen jou kennis op het gebied van Burgerzaken bij te houden.
 
Verder bieden wij:
 • Een baan voor 32-36 uur per week
 • Een salaris tussen €2484,- en €3591,- bruto per maand (schaal 8 o.b.v. 36 uur per week). Inschaling is afhankelijk van kennis en ervaring. Inschaling in een aanloopschaal behoort tot de mogelijkheden.
 • Een dienstverband voor de duur van een jaar met de intentie om bij wederzijdse tevredenheid het dienstverband om te zetten naar een vast contract.
 • Individueel Keuzebudget van 17,05% van je bruto jaarsalaris (opgebouwd uit o.a. vakantiegeld en eindejaarsuitkering)
 • Ons unieke stadhuis is uitstekend bereikbaar per openbaar vervoer. Het stadhuis ligt direct naast het station Zaandam.
 • Op basis van fiscale uitruil van werkelijke reisdagen komen wij je tegemoet in de reiskosten
Meer weten over onze arbeidsvoorwaarden? Bekijk het overzicht op: www.werkenbij.zaanstad.nl/vacatures/arbeidsvoorwaarden 
 

De organisatie

Zaanstad ligt niet alleen centraal (Op maar 12 treinminuten van Amsterdam CS), maar Zaanstad staat ook centraal. Bij alles wat we doen. Wij zetten ons optimaal in voor onze stad, de inwoners, ondernemingen, instanties en bezoekers. De Zaanse opgaven staan daarbij altijd centraal. Je doet zinvol werk en levert daarmee een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit van het woon- leef of werkklimaat van onze gemeente.
 
De afdeling en het team
Het Klantcontactcentrum is binnen Zaanstad dé ingang voor alle burgers, bedrijven en instellingen, die contact zoeken met de gemeente. Of het nu om een paspoort of een vergunning gaat, of om een telefonische vraag of een e-mail. Je werkt in de levendige ontvangsthal van ons mooie, moderne stadhuis in een leuk team, waar onderling prettig wordt samengewerkt. Werken op de afdeling Burgerzaken is dynamisch, wij zijn bezig met een breed scala aan onderwerpen en er zijn regelmatig wijzigingen in de  wet- en regelgeving. Het doel van de afdeling is om de dienstverlening zo goed mogelijk af te stemmen op de vraag. Daaronder verstaan we onder andere:
- Kwaliteit: Vragen deskundig afhandelen, dienstverlening van goede kwaliteit
- Service: Een hoog serviceniveau, een toegankelijke gemeente zijn
- Snelheid: Vragen worden zo spoedig mogelijk afgehandeld en de klant heeft goed inzicht in de behandeltermijn

De procedure

Ben jij een enthousiaste Allround Medewerker Burgerzaken en denk jij een mooie bijdrage te kunnen leveren aan onze dienstverlening? Dan zijn wij heel nieuwsgierig naar jou! Wij ontvangen jouw sollicitatie graag uiterlijk vrijdag 13 augustus.  Wij lezen graag in jouw motivatiebrief waarom jij voor ons de geschikte kandidaat bent. Wil je eerst meer weten over deze uitdagende functie? Bel gerust met Cees de Vries (Teamleider GBS/Kwaliteit Burgerzaken) via 075- 6816668. Cees vertelt graag meer over Burgerzaken en deze mooie baan! Bel of app met vragen over de procedure met Jeroen de Vreede (Corporate Recruiter) via 06-58002293 Wij kunnen niet beloven dat we altijd opnemen, maar we bellen wel terug!

De planning voor de procedure is als volgt:
Eerste gespreksronde: dinsdag 24 augustus en donderdag 26 augustus (middag)
Tweede gespreksronde: dinsdag 31 augustus (middag)
Arbeidsvoorwaardengesprek: donderdag 9 september (ochtend)

Fijn als je daar alvast rekening mee kunt houden in je agenda!
Ben je op vakantie als de gesprekken gepland staan? Laat het Jeroen dan even weten, samen kijken we naar een mogelijkheid om het gesprek alsnog te kunnen voeren.

Voor deze vacature wordt gelijktijdig intern en extern geworven. Bij gelijke geschiktheid genieten interne kandidaten de voorkeur


Wij werven graag zelf onze nieuwe collega. Dit is dan ook géén oproep tot acquisitie.

Hoog contrastToegankelijkheidsverklaringGa naar Zaanstad.nl