Jurist Straattoezicht

Locatie

Zaandam

Vakgebied

Openbare orde & veiligheid

Opleidingniveau

HBO

Soort

Vaste aanstelling

Aantal uren

36 uur

Direct solliciteren
Houd mij op de hoogte

Ben jij dé juridische vraagbaak voor onze BOA's, toezichthouders en (junior) juristen? Denk jij graag mee over de (juridische) ontwikkelingen van onze afdeling? Lees dan snel verder.

De functie

In deze dynamische functie is geen dag hetzelfde. Je hebt een uitdagende baan, vol afwisseling in een energieke organisatie waarin je met veel verschillende partijen te maken krijgt. Je bent verantwoordelijk voor de (juridische) kwaliteit van handhavingsprocedures en correspondentie op het gebied van de Algemene Plaatselijke Verordening, de Verordening fysieke leefomgeving, afvalstoffenverordening, de belastingverordening en Wet Mulder. Naast het afdelingshoofd ben jij het aanspreekpunt voor de afdeling.

Zo kan het zijn dat je in de ochtend bezig bent met het actualiseren van verordeningen en in de middag meedenkt over de handhaafbaarheid van beleid te waarborgen en overtredingen zoveel mogelijk te voorkomen. Stimuleren van preventieve handhaving door maatwerk binnen juridische kaders te leveren heeft onze voorkeur.

Wat ga je verder doen?
 • Juridische advisering van bestuur en organisatie;
 • Afhandelen van juridische informatieverzoeken, waaronder raadsvraagstukken en moties;
 • Coördineren van WOB verzoeken van de afdeling;
 • Behandelen van bezwaar- en beroepschriften, waarbij je het college vertegenwoordigt;
 • Deelnemen in projecten, waarbij jij de afdeling Straattoezicht vertegenwoordigt en contactpersoon bent voor onze ketenpartners;
 • Begeleiding en delen van je ervaring en kennis op junior en medior collega’s;
 • Je signaleert juridische gevolgen van besluiten die de afdeling Straattoezicht opstelt en naleeft en borgt de juridische kwaliteit van deze besluiten.

Jouw profiel

Jij bent een aanpakker, die in een soms chaotische omgeving goed gedijt. Je weet waar je het over hebt, en dat verwacht je ook van anderen. Je herkent snel jouw aandeel in het werk en komt direct in beweging. Tijdig én goede kwaliteit leveren is voor jou vanzelfsprekend. Dat is ook nodig, want het werk is gevarieerd en dient zich (ook) op onverwachte momenten aan. Met jouw uitstekende communicatieve vaardigheden kun jij als geen ander juridische kennis vertalen naar concreet beleid én praktisch advies voor onze BOA’s en je collega’s van de administratie. Je bent een gezellige collega en zoekt graag de verbinding op met jouw teamgenoten.

Verder breng jij het volgende mee:
 • Een afgeronde HBO/WO opleiding in een juridische richting;
 • Minimaal 3 jaar ervaring met handhavingsprocedures;
 • Actuele kennis en ervaring van APV, Awb, Gemeentewet, ondermijning;
 • Een goed gevoel voor bestuurlijke-, politieke- en maatschappelijke verhoudingen en belangen.

Het aanbod

Een afwisselende baan, bij een goede, ambitieuze werkgever. Persoonlijke ontwikkeling en een goede werk/privébalans vinden wij belangrijk. Daarnaast mag je het volgende verwachten:
 • Een salaris tussen € 3.406,- en € 5.201,- bruto per maand (o.b.v. 36 uur per week, schaal 10A). Inschaling is afhankelijk van kennis en ervaring. Inschaling in een aanloopschaal behoort tot de mogelijkheden;
 • Een dienstverband voor 36 uur per week voor de duur van een jaar met de intentie om bij wederzijdse tevredenheid het dienstverband om te zetten naar een vast dienstverband;
 • Individueel Keuzebudget (IKB) van 17,05% van je bruto jaarsalaris (opgebouwd uit o.a. vakantiegeld en eindejaarsuitkering)
 • Ons unieke Stadhuis is een inspirerende werkplek, die goed bereikbaar is met het OV.
 • Een tegemoetkoming in je reiskosten op basis van het OV en de mogelijkheid om je overige reiskosten fiscaal uit te ruilen.
 • Een thuiswerkvergoeding van €2 netto per dag.
Kijk voor een uitgebreid overzicht van onze arbeidsvoorwaarden op: www.werkenbij.zaanstad.nl/arbeidsvoorwaarden

De organisatie

Als je werkt bij Zaanstad draag je bij aan het maatschappelijk belang. Jouw werk doet er dus toe. Zaanstad ligt niet alleen centraal (op slechts 12 treinminuten van Amsterdam CS), maar Zaanstad staat ook centraal. Bij alles wat we doen. Wij zetten ons optimaal in voor onze stad, de inwoners, ondernemingen, instanties en bezoekers.
 
De afdeling
Binnen de afdeling Straattoezicht, onderdeel van de sector Veiligheid & Handhaving, houden collega’s zich samen bezig met toezicht en handhaving van de openbare ruimte. Samen zorgen zij voor een veilige en prettige leefomgeving in onze gemeente. De collega’s houden zich onder andere bezig met toezicht op groepen, vandalisme, drank- en drugsgebruik in de openbare ruimte, de wijze waarop inwoners met hun afval omgaan, het controleren van de marktkooplui en het fout parkeren van voertuigen. 

Ben je benieuwd naar een dag uit het leven van een collega bij Gemeente Zaanstad? Klik dan hier en/of hier.

De procedure

Kun jij niet wachten om het team van Straattoezicht te versterken? Dan zien wij jouw sollicitatie voorzien van CV en motivatiebrief graag tegemoet. Wil je meer weten? Dat kan! Bel voor inhoudelijke vragen met Steffie Boots (Juridisch Beleidsmedewerker Straattoezicht) via 075 681 6239. Bel of app met vragen over de sollicitatieprocedure met Róbin Kramer (Corporate Recruiter) via 06-46275924.

Wij streven er naar om jou binnen 5 werkdagen een reactie te geven.

* Wij werven graag zelf onze nieuwe collega. Op acquisitie van bureaus gaan wij niet in.

Hoog contrastToegankelijkheidsverklaringGa naar Zaanstad.nl