Stage - HR

Locatie

Zaandam

Vakgebied

Stagiair(e)s

Opleidingniveau

HBO

Soort

Stage

Aantal uren

32 - 36 uur

Direct solliciteren
Houd mij op de hoogte

Start je loopbaan met een uitdagende stage in Zaanstad

De functie

Denk je dat stage lopen bij een gemeente saai is? Bij ons absoluut niet! Jij haalt voor ons nieuw talent binnen en krijgt bij ons de kans om je te ontwikkelen tot een échte HR professional! Je leert bijvoorbeeld alle facetten van het werving & selectie vak. Naast de taken op het gebied van werving en selectie is er ruimte om een aanvullende (onderzoeks-) opdracht uit te voeren en om mee te lopen met andere HR-vakgebieden, zoals HR-Advies, verzuim, HR-Analytics etc.

Als HR stagiair(e) run jij, samen met een collega stagiair(e), grotendeels het Stagebureau van onze gemeente en ondersteun jij onze Corporate Recruiters bij verschillende werving- en selectieprocedures. In deze rol ben je ondernemend, je werft nieuwe stagiaires op verschillende manieren (online, social media, mond-tot-mond, contact met opleidingen, etc.) en je bent een centraal aanspreekpunt voor zowel de collega's, managers, de (nieuwe) stagiaires én opleidingen. Verder denk jij na over zaken als: Hoe zorgen we er voor dat we een nieuwe medewerker/stagiair(e) kunnen binnenhalen? En welke wervings- en social media kanalen zetten we in? 

Verder:

 • Schrijf je wervende vacatureteksten;
 • Post je vacatures online;
 • Houd je de social media kanalen bij;
 • Maak je een selectie van sollicitanten en draagt deze voor aan de leidinggevende;
 • Nodig je kandidaten telefonisch uit;
 • Neem je deel aan sollicitatiegesprekken;
 • Maak je het mogelijk dat de nieuwe stagiaires een vliegende start hebben, omdat alles van te voren goed door jou is geregeld;
 • Organiseer je verschillende evenementen voor stagiaires, zoals de introductiedag en borrels tot in de puntjes;
 • Onderhoud je het contact met scholen.

Jouw profiel

Voor deze stage zoeken wij een HBO meewerk stagiair(e). Netwerken, organiseren en plannen is jouw tweede natuur. Vrienden omschrijven jou als creatief en zorgvuldig. Als geen ander ben jij goed in het regelen van zaken en neem je initiatief. We vragen je kritisch na te denken en te handelen en op deze manier waardevolle ervaringen op te doen.

Daarnaast:

 • Volg jij een HBO opleiding (zoals Human Resource Management, Bedrijfskunde MER, Business Studies, Commerciële Economie of Officemanagement met differentiatie Werving & Selectie of soortgelijk);
 • Ben jij communicatief vaardig;
 • Kan jij goed zelfstandig werken.

Het aanbod

Stage lopen bij de gemeente Zaanstad is verrassend, veelzijdig en dynamisch. Je krijgt als stagiair bij Zaanstad voldoende kansen, taken en verantwoordelijkheden, die jij later met trots aan je CV kunt toevoegen. Frisse ideeën worden bij ons bijzonder gewaardeerd!

Verder bieden wij:

 • Een stageplek vanaf september 2023 voor 32-36 uur per week;
 • Een stagevergoeding van €350,00 bruto per maand (op basis van 36 uur per week);
 • Als je geen recht (meer) hebt op een studenten OV-jaarkaart én buiten Gemeente Zaanstad woont, dan worden de werkelijk gemaakte reiskosten vergoed op basis van openbaar vervoertarieven (2de klas).
‘’Wist je dat er regelmatig stagiaires blijven werken bij onze gemeente, omdat ze worden gevraagd voor een mooie startersfunctie?’’

De organisatie

Stage lopen bij gemeente Zaanstad betekent dat je jezelf kan ontwikkelen. Zaanstad behoort tot de 20 grootste gemeenten van Nederland. De medewerkers van Zaanstad hebben een hoog ambitieniveau en zijn betrokken bij hun omgeving en (stage)collega’s. De veelzijdigheid van deze stage maakt dat je erg veel bij ons kan leren, je leert op allerlei verschillende niveaus communiceren, je leert verbanden leggen tussen vraag en aanbod en je maakt kennis met alle facetten van het werken binnen een grote organisatie.

De procedure

Spreekt deze stageplek je aan? Wij zien jouw sollicitatie voorzien van CV en motivatiebrief graag tegemoet. Wij streven er naar om jou binnen 5 werkdagen een reactie te geven. Wil je meer weten? Dat kan! Bel of app met Cagla Koç (HR stagiair) via 06-50071856.

Hoog contrastToegankelijkheidsverklaringGa naar Zaanstad.nl